Jelczem w Himajale – przez Europę, Bliski Wschód, aż do Nepalu, opowiadać o pięknej historii Złotej Ery Polskiego Himalaizmu.

image description
Autor Jerzy Pietrowicz Wyprawa: Pierwsza Jeleniogórska Wyprawa w Himalaje - Annapurna South 1979

51 lat temu wyruszyła pierwsza polska wyprawa Jelczem w góry wysokie! 

W celu jej upamiętnienia, Fundacja „Pietrowicz –Śladami uczestników”, planuje w tym roku historyczny rajd pojazdem Jelcz z Polski do Nepalu. Głównym celem projektu “Jelczem w Himalaje” jest dbanie o historię polskich wypraw w góry wysokie oraz pielęgnowanie pamięci uczestników, biorących udział w ekspedycjach. Pojazd Jelcz to symbol polskich wypraw w góry wysokie ubiegłego wieku. Został nawet okrzyknięty Mobilnym Pomnikiem Złotej Ery Polskiego Himalaizmu

Postanowiliśmy wesprzeć fundację i wyposażyć ciężarówkę w nową plandekę. Proces produkcji plandeki rozpoczął się od prac graficznych. Projekt obejmuje oryginalne materiały z pierwszych polskich wypraw w wysoki Himalaje, m.in mapę trasy Jelcza, zdjęcia młodego Krzysztofa Wielickiego na jego jednej z pierwszych wypraw w Himalaje oraz wiele innych akcentów związanych z organizacją wyprawy. Przy realizacji reklamy wykorzystujemy najlepsze dostępne tkaniny plandekowe na rynku. Dzięki współpracy z RMC, Jelonek otrzymał tkaninę marki HeyTex. Naniesienie farb reklamy na plandece odbywa się dzięki wielkoformatowej drukarce o szerokości druku 3200cm. Wydruk dodatkowo jest zabezpieczany lakierem bezbarwnym zabezpieczającym reklamę przed mikrouszkodzeniami.

Opis zdjęcia: Droga przez Pakistan.  “Jedziemy z małą prędkością, kiepskie drogi na pustyni i duży ruch. O mało nie doszło do wypadku przy mijaniu z Burubuhajem. Na szczęścia skończyło się tylko ugrzęźnięciem”, cytat z książki www.sladamiuczestnikow.pl

Sprawdź nasze produkty promujące wyprawę Jelczem w Himalaje

IMG_20200901_162221
www.pro-teht.pl

Organizacja wernisażu fotografii Jerzego Pietrowicza – Himalaje i Karakorum

W tym roku udało się uratować slajdy, które sięgają wypraw lat 70-tych i 80-tych. Zdjęcia w większości nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Dzięki naszej pracy wystawa miała formę obrazów nadrukowanych na specjalnych płótnach i zainstalowanych w drewnianych dużych ramach. Fotografie obejmą zakresem m.in. następujące wyprawy Jerzego Pietrowicza:

1979 Himalaya Expedition Annapurna South (kierownik wyprawy Jerzy Pietkiewicz)

1982 Himalaje Garhwalu Trisul (kierownik wyprawy Jerzy Pietrowicz, Z-ca kier. Antoni Rychel, lekarz: Stanisław Sobiński)
1984 Karakorum Lathok III i inne.